OBRAZY
MARKA BRONIECKIEGO

INTERNETOWA GALERIA


 

autor.jpg (55815 bytes)

Urodziłem się w 1956 roku. Przedziwna potrzeba rysowania i malowania wplotła się odkąd sięgam pamięcią w moje życie. Jednakże mimo to nie widziałem potrzeby uczenia się w jakiejś szkole plastycznej. Po ukończeniu szkoły zawodowej przez szereg lat pracowałem przy budowie i naprawie wielkich machin lokomocyjnych. Jednocześnie uczyłem się w szkole wieczorowej, aby rozpocząć pracę jako technik przy konstrukcjach spalinowych silników wysokoprężnych.

W latach 1983 - 1988 studiowałem na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, który ukończyłem obroną pracy w dziedzinie filozofii. Ważnym etapem w rozwoju twórczym była dla mnie praca w domu opieki dla upośledzonych umysłowo w Niemczech.

Wiele lata osobliwie prace moje pozostawały właściwie w ukryciu dostępne jedynie nielicznym znajomym. W roku 1995 przyjaciel mój Piotr Bohaczyk i jego entuzjazm sprawił, że obrazy te po raz pierwszy zostały publicznie pokazane. Było to w Bibliotece Miejskiej w Luboniu koło Poznania w lutym 1996 roku.

Do tej pory było sześć wystaw indywidualnych, z których jako najważniejszą uważam wystawę w Galerii w Mosinie w lutym 1997 r.

25 marca 1997 r.

                                                                                   Marek Broniecki

 

Kontakt:
Marek Broniecki
ul. Władysława Sikorskiego 18/7
61-535 Poznań

 

SPIS